Online Sipariş

Exprescure

BOR NEDİR?

Expres Cure

Bor Nedir ?

Bor iklimin değişmesine bağlı olarak buharlaşmanın artması neticesinde çökelmiş ve boraks göllerinde konsantre olmuşlardır. Takriben 400 yıldan beri bilinen bir element olan bor’u arı halde elde edebilmek için birçok araştırıcılar üzerinde çalışmışlar ve çalışmaktadırlar.

Expre Cure markasıyla (Bor jel) bordan üretilen yerli dezenfektanı ürettik. Yerli ve milli bor katkılı dezenfektandır. Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı kendinizi, sevdiklerinizi, evinizi, işyerinizi, aracınızı kendiniz koruyabilirsiniz. Bakterileri yok etmede %99 etkilidir. Ürünümüz ALKOLSÜZDÜR.

Türkiye’ nin Dünya Rezervleri ve Pazarlarında ki Yeri

Dünya da bor tuzu yatakları belki dünya talebini çok uzun seneler karşılıyacak kadar büyüktür. Ancak, büyüklük ve teknolojinin aradığı özelliklerin üstünlüğü yönünden dünyada yalnız iki ülkede bor yatağı vardır. Bunların birincisi en büyüğü en uygunu Türkiye, ikincisi ise Birleşik Amerika’­ dır.

Kullanım Sahaları

Halk tarafından genellikle bir ev tüketim malzemesi olarak bilinen boraks, süratle gelişen teknolojinin sonunda, insanı hayrete düşürecek kadar yaygın bir kullanım alanına sahip olmuştur. Bugün kullandığımız pek çok malzemenin girdileri içinde bor, bir yemeğin tuzu, biberi ve yağı kadar ayrılmaz parçası halinde yer almaktadır. Örneğin, yediğimiz birçok bitkisel gıdadan, mutfakta kullandığımız kaplara, banyoda kullandığımız sabundan, gözümüze taktığımız gözlük camına, üzerimize giydiğimiz tekstil mamulünden, atom bombasının radyoaktivitesinden korunmak için kullanılan özel koruyucu tesislere, her gün bindiğimiz arabaların motor koruyuculuğundan, yüksek oktanlı benzin üretimine, yanmaz boya imâlinden, büyük yangınların söndürülmesi için hazırlanan solüsyonlara, günde en az üç defa dişimizi fırçaladığımız diş macunundan, hamam böceklerinin ve karıncaların imhasına, bayanların kullandığı kozmatikler den gazlı bezlere, hayatımızın bir parçası olan makinaların imalinde onlara şekil veren torna tezgâhlarının bıçaklarından, yurt müdafaası için yapılan top ve şu elimizde tuttuğumuz kâğıda kadar bor ürünleri kullanılmakta olduğunu ifade edersek, yüzlerce kullanım alanı hakkında ancak cılız bir fikir vermiş oluruz.

Dünyada bor ürünlerini tüketen sanayi dallarını genel olarak, tükettiği toplam B2Os miktarının ağırlığına göre 5 ana gruba ayırmak mümkündür:

1.Cam endüstrisi

2.Sabun ve deterjan endüstrisi

3.Sır ve emaye endüstrisi

4.Ziraat endüstrisi

5.Diğerleri.

ALS iNŞAAT GÜVENLİK SİS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

www.exprescure.com
info@exprescure.com